این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید
031-55444341
031-55456643

حوزه علمیه آیه الله اعتمادی

حوزه آیت الله اعتمادی

این حوزه دارای کلاس‌ها و مقاطع مختلف دروس علمی طلاب می‌باشد. همچنین دارای امکانات متنوعی نیز برای دوستاران علم و تحصیل می‌باشد.

فعالیت‌های اجتماعی

اعتمادی نمازی صدرائیه مومنیان

حضور فعال، همکاری و شرکت در فعالیت‌ها وطرح‌های سیاسی و فرهنگی اجتماعی و ارائه پیشنهادات متنوع و راهکارها در سطح شهر و کشور.

مسابقات کشوری

حوزه اعتمادی مسابفات فرآن

حضور فعال و شرکت مستمر و متداوم طلاب، کادر اداری و اساتید در بزرگترین مسابقات و همایش‌ها در سطوح شهر، استان و کشور و کسب نتایج برتر.

فعالیت‌های علمی و ...

آیت الله اعتمادی جلسات مشاوره

تشکیل و برگزاری نشست‌ها، بازدیدهای علمی،تدریس فقه، اصول و تفسیر، پرسش و پاسخ، یادواره‌ها، اردوهای تفریحی-زیارتی، مشاوره، شورای بسیج، اهداء جوایز و...

آيين بزرگداشت شانزدهمين سالگرد ارتحال آيت الله 'سيد عباس اعتمادي' روز يكشنبه در مسجد اعظم كرسي برگزار مي شود.

 

آيت الله اعتمادي فرزند سيد محمود در سال 1311 شمسي در كاشان ديده به جهان گشود و پس از دوران تحصيلات كلاسيك به حوزه مرحوم آيت الله آمير سيد علي يثريي رفت و دروس سطح را در محضرحاج شيخ محمود نجفي از اساتيد بنام كاشان فرا گرفت.

اين عالم وارسته پس از آن به قم مشرف و ابتدا در مدرسه مرحوم حاج سيد صادق روحاني و پس از آن براي ادامه تحصيل و فراگيري بيشتر علوم ديني راهي مدرسه فيضه شد.

آيت الله اعتمادي، سطوح اول را از آقاي لاكاني و نيز در محضر شهيد محراب حضرت آيت الله صدوقي يزدي، آيت الله مرحوم آشيخ مجاهدي و كفايت و مكاسب را نيز از محضر آيت الله العظمي نجفي مرعشي استفاده كرد.

اين عالم جليل القدر نيز درس خارج را از محضر علماي اعلام و آيات عظام حضرت آيت الله داماد، آيت الله حاج شيخ محمد علي اراكي، آيت الله آشيخ عبدالنبي (اراكي) عراقي، اصول و فقه را از آيات عظام بروجردي و گلپايگاني و درس خارج فقه را از محضر آيت الله بروجردي فرا گرفت.

هوش و استعداد سرشار آيت الله اعتمادي زبانزد همه اساتيد و فضلا بود به گونه اي به گفته آيت الله سيد محمد تقي طباطبايي ايشان كمتر از 30 سالگي به درجه اجتهاد نايل شد و از محضر آيت الله شاهرودي اجازه اجهاد گرفت.

مهمترين فعاليت علمي آيت الله اعتمادي، تدريس علوم حوزوي، تربيت و پرورش طلاب از ابتداي تحصيل تا سال آخر حياتش بود.

افزون بر مجموعه سخنراني هاي آيت الله اعتمادي كه بيش از صدها نوار است، ' لب البيان في معرفت الانسان ودائع المنان' ، ' تسهيل الكايفت' و 'رسالت الاعتماديه في اصول الاعتقاديه' از جمله آثار و تاليفات اين عالم جليل القدر است.

اين عالم رباني با همتي بلند و تنها با توكل به خداوند سبحان و بدون هيچ گونه وابستگي اقدامات بزرگ اجتماعي و فرهنگي در شهرستان كاشان انجام داده است.

ساخت مسجد اعظم كرسي، دارالعلم اسلامي شامل حوزه علميه و كتابخانه عمومي از جمله اقدامات مذهبي، فرهنگي و اجتماعي آيت الله اعتمادي در شهرستان كاشان بوده است.

افزون بر آن كه درب بيت آيت الله اعتمادي براي برطرف كردن مشكلات مردم هميشه باز بود، اين عالم مجاهد نظارت كامل بر بسياري از هيئت هاي مذهبي كاشان، اعزام روحاني براي سخنراني در منابر و امامت نماز جماعت بسياري از مساجد كاشان را بر عهده داشته است.

آيت الله اعتمادي پس از پيروزي انقلاب اسلامي ايران به رهبري قائد عظيم الشان حضرت امام خميني (ره) نقش عمده اي در ترويج اهداف عاليه انقلاب اسلامي داشتند.

اين عالم از همان آغاز انقلاب اسلامي از نخستين علماي كاشان بودندكه در تظاهرات خياباني به ايراد سخنراني عليه رژيم طاغوت پرداختند.

نخستين كتاب در كاشان درخصوص اهميت انقلاب اسلامي به نام 'سيماي انقلاب اسلامي' به انضمام اشعار عربي بي نقطه در مدح حضرت امام خميني (ره) توسط اين عالم بزرگوار نوشته شده است.

آيت الله اعتمادي سرانجام در تاريخ بيست و يكم مرداد سال 75 در بازگشت از زيارت حضرت ثامن الحج به همراه فرزندش حجت الاسلام والمسلمين آمير سيد حسين اعتمادي بر اثر تصادف رانندگي به لقاءالله پيوست.

منبع: سايت ايرنا