این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید
031-55444341
031-55456643

حوزه علمیه آیه الله اعتمادی

حوزه آیت الله اعتمادی

این حوزه دارای کلاس‌ها و مقاطع مختلف دروس علمی طلاب می‌باشد. همچنین دارای امکانات متنوعی نیز برای دوستاران علم و تحصیل می‌باشد.

فعالیت‌های اجتماعی

اعتمادی نمازی صدرائیه مومنیان

حضور فعال، همکاری و شرکت در فعالیت‌ها وطرح‌های سیاسی و فرهنگی اجتماعی و ارائه پیشنهادات متنوع و راهکارها در سطح شهر و کشور.

مسابقات کشوری

حوزه اعتمادی مسابفات فرآن

حضور فعال و شرکت مستمر و متداوم طلاب، کادر اداری و اساتید در بزرگترین مسابقات و همایش‌ها در سطوح شهر، استان و کشور و کسب نتایج برتر.

فعالیت‌های علمی و ...

آیت الله اعتمادی جلسات مشاوره

تشکیل و برگزاری نشست‌ها، بازدیدهای علمی،تدریس فقه، اصول و تفسیر، پرسش و پاسخ، یادواره‌ها، اردوهای تفریحی-زیارتی، مشاوره، شورای بسیج، اهداء جوایز و...

آيت الله عباس سليماني نماينده ولي فقيه در زاهدان

 نماينده ولي فقيه درزاهدان گفت: ما اگر شرايط زمان امامان خود را درك نكنيم، دستاوردهاي امامان خود را به درستي نمي توانيم ارزيابي كنيم.

آيت الله عباس سليماني نماينده ولي فقيه درزاهدان، چهارشنبه در مراسم بيستمين سالگرد رحلت آيت الله اعتمادي كاشاني و فرزندش حجت الاسلام آمير سيد حسين اعتمادي در مسجد اعظم كرسي كاشان گفت: دشمنان زمان امام حسين (ع) با دشمنان زمان امام صادق تفاوت داشتند.
وي با اشاره به اين كه زمان امام صادق(ع) شرايط بسيار سخت تر از زمان امام حسين(ع) بود ياد آورشد: زمان امام حسين(ع) نهضتي صورت گرفت و عاشورايي به وجود آمد به طوري كه امام حسين(ع) در بين ديگر امامان درخشنده تر، تابنده تر، برجسته تر و والاتر نشان داد.      
آيت الله سليماني ياد آورشد: اما در زمان امام صادق(ع) به وسيله ددمنشان عباسي چنان انحراف جبهه سياسي به وجود آمد كه اين انحراف به قدري در پوشش و پرده و نقاب  بود ‌كه شعار بر عليه پيامبر دادند و بني اميه با حماقت و ناداني فرهنگ لعن به اميرمومنان را رواج داد و بن العباس نيز با زيركي و كياست و تجربه دوران اموي با جنگ نرم زيرآب آل پيامبر را زدند.
عضو مجلس خبرگان رهبری با اشاره به این که امام صادق(ع) در زمان خود بساط  تصوف و صوفی گری جمع کرد افزود: متأسفانه امروز نیز صوفی گری حتی در شهرهای مذهبی و با سابقه در حال یارگیری هستند.
آيت الله اعتمادي گفت: بني اميه جنايتكار نيز مسجد النبي را حمام خون كردند و قضيه كربلا را درست كردند و بر پيكر مطهر امام حسين(ع) اسب تاختند و سربريده حضرت را در شهرها گردانيده و به سر و دندان حضرت كوبيدند و شعار كفر دادند.
نماينده ولي فقيه در ادامه ياد آورشد: شرايطي مناسب، مانند شرايط امام صادق فراهم نشد اما اين بزرگواران به گونه اي زندگي كردند كه برخي از آنها تبديل به كواكب آسماني شدند.
گاندي؛ مردانگي را از مكتب امام حسين آموختم
به گفته وي زمان باقرالعلوم، زمينه و بستر فروغ فراهم شد و شعله زد و از  زير غبار فشار بني اميه تا حدودي بيرون آمد و بستر درخشش نسبي براي حضرت فراهم شد تا رسالت خود را در بخش هاي گوناگون علمي و فرهنگي، حوزوي و دانشگاهي نمايان كند، لذا عاشقان حضرت گرد يكديگر جمع شدند به طوري كه آمار شاگردان حضرت از چهار هزار نفر بيشتر شد.
عضو مجلس خبرگان رهبری یاد آورشد: امام جعفر صادق(ع) دانش آموزان، دانش پژوهان، دانش طلبان و طلاب برجسته ای را در رشته های مختلف، فقه، اجتهاد، کلام، شیمی و فیزیک تربیت کرد.
آيت الله سليماني ياد آورشد: جابربن حيان يكي از شاگردان برجسته امام صادق است كه فقط در دانش تجربي آن هم در بخش شيمي 240 اكتشاف دارد كه امروز به عنوان افتخار شاگرد مكتب امام صادق از او ياد مي شود.
وي افزود: در زمان امام حسين(ع) نيز چنين فرصتي براي او فراهم شد و امام حسين(ع) به گونه اي جهاني شد كه گاندي هندي بعد از اين كه هند را چنگال بريتانيا نجات داد گفت، اگر از من سؤوال كنند در كدام پايگاه اين مردانگي را آموختي خواهم گفت از مكتب امام حسين(ع) آموختم.
منطقه كاشان خاك مقدسي دارد كه فيض هاي هميشه فروزان دارد و فيضيه يادگار فيض ها است
نماينده ولي فقيه در زاهدان در ادامه با اشاره به شخصيت آيت الله اعتمادي كاشاني گفت: مرحوم آيت الله اعتمادي از جمله علمايي است كه در جبهه فقه و فقاهت درجه اجتهاد را از فقهاي بنام نجف اشرف، قم و كاشان دارد و شاگردان زيادي را تربيت كرده است كه در رشته هاي مختلف داراي تخصص هستند.
آيت الله سليماني، تعيين وكلايي براي مناطق اسلامي را يكي از اقدامات مهم امام صادق(ع) اعلام كرد و گفت: از جمله مناطقي كه وكلاي امام صادق حضور يافتند منطقه كاشان بود كه بعداز آن نيز وكلاي امام باقر(ع) و امام صادق(ع) به اين منطقه آمدند.
وي افزود: منطقه كاشان در حمايت از خاندان پيامبر به گونه اي سربلند است كه محتشم كاشاني توانست امام حسين(ع) و حماسه كربلا را براي هميشه طنين انداز كند، به طوري كه علامه كمپاني اشعار محتشم كاشاني را به زبان عربي ترجمع كرد.
نماينده ولي فقيه در زاهدان گفت: منطقه كاشان داراي خاك مقدسي است كه فيض هاي هميشه فروزان دارد و فيضيه يادگار فيض ها است.
آيت الله سليماني ياد آورشد: علماي منطقه كاشان از جمله آيت الله اعتمادي كاشاني به شكل شايسته اي توانسته اند از اسلام حراست و از دين حفاظت كنند و فرزنداني عالم و شاگرداني برجسته را تربيت و تحويل جامعه اسلامي دهند.
وي افزود: آيت الله اعتمادي كاشاني در دامن اش فرزنداني روحاني و برجسته تربيت شده اند كه مي توانند اين ميراث گرانبها را پاسداري كنند، لذا عالم عالم پرور براي هميشه زنده است.

شايان ذكراست، آيت الله اعتمادي كاشاني در سال 1311 شمسي ديده به جهان گشود، پس از 20 سال تعليم در حوزه هاي علميه قم، مشهد و نجف اشراف به كاشان آمد و علاوه بر تأليف ارزنده، منشاء خدمات ماندگاري از جمله ساخت مسجد اعظم كرسي، دارالعلم اسلامي شامل حوزه علميه و كتابخانه عمومي، دارالسلام آيت الله اعتمادي، ساخت چندين مسجد ديگر و برگزاري جلسات تفسير قرآن در سطح شهرستان كاشان و حومه شد، سرانجام اين عالم جليل القدر در سال 1375 هنگام بازگشت از حرم مطهر حضرت ثامن الائمه(ع) بر اثر حادثه تصادف به همراه فرزندش دار فاني را وداع و به ملكوت اعلي پيوست.

 

منبع: پورتال خبری کاشان