این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید
031-55444341
031-55456643

استاد سطوح عالی حوزه علمیه گفت: فتنه گران، فکر عواقب کار خود را نمی کردند و اگر هم فکر می کردند، تعمد داشتند که کشور را به انحراف بکشانند.

 آیت الله میرسید حسن اعتمادی در جمع فرمانده نیروی انتظامی، رؤسای عقیدتی سیاسی و کارکنان نیروی انتظامی کاشان و آران و بیدگل و نطنز که به مناسبت نهم دی ماه روز بصیرت و میثاق با ولایت؛ در بیت معظم له حضور یافته بودند، به تشریح ابعاد قرآنی بصیرت پرداخت.

استاد سطوح عالی حوزه علمیه با اشاره به بیان قرآن که می فرماید «وقتی تو را خلق کردیم، دو چراغ راه برای تو قرار دادیم تا راه را تشخیص دهی»؛ خاطرنشان کرد: «سمیعا» و «بصیرا» تعبیر پروردگار در قرآن از شنوایی و بینایی و همان دو چراغ راه است.

وی افزود: این شنوایی و بینایی ظاهری با چشم و گوش معمولی نیست؛ بلکه دو خصوصیتی است که خداوند می فرماید من از خودم به شما بخشیدم و آن شنوایی و بینایی حقیقی و باطنی است.

حضرت آیت الله اعتمادی در ادامه تصریح کردند: خیلی‌ها چشم ظاهری دارند ولی بصیرت ندارند؛ در حالی که بعضی‌ها با وجود فقدان بینایی ظاهری، صاحب بصیرتند.

به گفته وی، استفاده یا عدم استفاده از این دو قوه خداداد شنوایی و بینایی حقیقی، در انحراف یا هدایت انسان تعیین کننده است.

رئیس حوزه‌های علمیه دارالعلم و باب العلم و الزهرا شهرستان کاشان در تشریح معنای بصیرت، بیان کرد: یک معنای بصیرت، توجه به عواقب و پیامدهای اعمال در آینده است.

وی در ادامه ضمن یادآوری روش امام خمینی(ره) در رواج واژه های قرآنی نظیر استکبار و مستضعفین و… در بین عوام مردم ، تصریح کرد: بصیرت یکی از این واژه هاست که توسط رهبر معظم انقلاب(حفظه الله) به ادبیات اجتماعی سیاسی مردم راه یافت.

حضرت آیت الله اعتمادی فرمودند: آدم هایی که تعلقات دنیایی پیدا می کنند و در دام کبر و خودبزرگ بینی می افتند، از حقیقت دور شده و نمی توانند بصیرت و شناخت حقیقی پیدا کنند و لذا به عواقب کارهای خود فکر نمی کنند.

وی افزود: اصرار و تأکید رهبر معظم انقلاب بر بازگو شدن ماجرای فتنه، برای جلوگیری از تکرار این ماجراست.

استاد سطوح عالی حوزه علمیه سپس خاطرنشان کرد: فتنه گران، فکر عواقب کار خود را نمی کردند و اگر هم فکر می کردند، تعمد داشتند که کشور را به انحراف بکشانند.

در ادامه این دیدار، فرمانده نیروی انتظامی شهرستان کاشان گفت: امروز نیروی انتظامی در مسیری حرکت می کند که ارتقاء بحث های عقیدتی و مکتبی را مد نظر و در دستور کار دارد.

سرهنگ مهدی پورغلامحسین افزود: این نیرو در اجرای مأموریت ها به بحث آموزش توجه ویژه ای دارد و از دو بازوی حفاظت اطلاعات و عقیدتی سیاسی بهره می برد.

به گفته وی، با توجه به تأکیدات مقام معظم رهبری(حفظه الله)، حفظ قرآن کریم در دستور کار و برنامه کارکنان نیروی انتظامی قرار دارد.

پورغلامحسین خاطرنشان کرد: ارتقای روحیه اسلامی، تکریم ارباب رجوع و پاسداشت حقوق شهروندی، جزء برنامه های نیروی انتظامی است و در آموزه های دینی هم مورد تأکید قرار گرفته است.

وی در پایان تعادل موجود در ارکان نیروی انتظامی را مطلوب توصیف کرد و افزود: حفاظت اطلاعات و عقیدتی سیاسی، به مثابه دو بال در این سازمان است که فرمانده را در رسیدن به اهدافی که از پیش تعیین شده، یاری می کند.